נשמח לעמוד לרשותכם ולהציע לכם את הניסיון והמקצועיות שלנו - לקבלת הצעת מחיר ו/או לפרטים נוספים

מחסומים להגנה על הקצה לאבטחת עובדי בנייה

במאמר זה נספק לכם מידע אודות ההגנה על הקצה של המבנים השונים אשר נמצאים בתהליך בנייה. במאמר נספק את כל הידע הנדרש אודות הגנה על הקצה, על מנת שהעובדים שלכם יזכו למענה בטיחותי מלא. תחילה, נדון מהו קצה? כיצד מזהים אותו? ומהו הפתרון הטוב ביותר לאבטח אותו?

מחסומי הגנה על הקצה

קצה באתר בנייה – מוקד נפילות שדרושה לו הגנה

ישנם 2 סוגי קצוות באתרי בנייה, חיצוניים ופנימיים. קצה חיצוני הוא כל מקום אשר אין מעליו גג. העובד נמצא בין שמים לארץ בגובה רב ובקדמת ובאחורי פלג גופו אין רובד הגנה. הדוגמה המובהקת ביותר היא כמובן גג של בניין שנמצא בבנייה. לעומת זאת, ישנם גם קצוות פנימיים, בהם ישנו גג אך אין חלק קדמי מגן. לדוגמה, מרפסות ופירי מעליות לאחר חציבתם. הפתרון עבור קצוות אלה הוא מחסומים להגנה על הקצה.

אופן גיבוש מחסומי ההגנה על הקצה

מחסומים להגנה על הקצה הם למעשה פלטות רשת מתכתיות קשיחות אשר מיועדות לעבודה בעומסים. המטרה היא לא רק להציב מעקה מתכת ארעי אלא גם להבטיח שהוא מיועד למשאות כבדים. אם העובד נתקל בו בטעות הוא לא יתמוטט. ואולם, גוף המחסום התקני אינו הפרמטר היחיד בהצלחה שלכם. עליו להגיע עם ערכות עיגון תקניות. נושא זה חשוב אף יותר מהמחסום עצמו, משום שבורג תקני ושייבה חזקה מעליו, מצילים חיים. מדובר בברגים העבים ביותר שמשמשים בתעשיית הבנייה ומעליהם פינים בעלי קוטר מתאים עם מנגנון  Lockdown שלא רק מתלבש על הבורג אלא גם ננעל עליו, ללא אפשרות להוציא אותו אלא בתנועת מלקחיים חזקה ביותר עם מקדד מתאים.

רכישת המחסומים להגנה על הקצה

מחסומים להגנה על הקצה נרכשים בחברת גדרות ייעודית המתמחה בייצור גדרות תעשייתיות ומעקות לחדרי מדרגות. בחברה זו מספקים את כל ציוד ההגנה לקצוות בנייה: מחסומים להגנה על הקצה בגג, מחסומים להגנה בפירי מעליות וברגים ושייבות לחיבור המחסומים. הציוד של חברה זו 100% תקני ומעוגן בכל הנהלים הנדרשים לחיבור אמצעי הגנה באתרי בנייה. מחסומים להגנה על הקצה ברמת תקניות מובהקת הם היחידים שמגינים באמת באתרים. אל תתפשרו על פחות מכך.

א.ל גדרות

א.ל גדרות

פתרונות הגידור הזמניים של חברת “א.ל פתרונות מודולוריים​” מבוססים על פטנט בטיחות ייעודי לאתרי בנייה והם מיועדים ליצירת אזורים מאובטחים במהלך עבודות הבנייה. מערכות אלו, נועדו לצמצם סיכונים תעסוקתיים הנלווים לעבודה באתרי הבנייה בכלל ולעבודה בגובה בפרט והם מאפשרים לכל אחד מהעוסקים במלאכת הבנייה ליהנות מסביבת עבודה מאובטחת ובטוחה יותר.

נגישות